Uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie Droga na Harvard

W środę, 24 czerwca 2015 r. odbyła się uroczysta gala VI edycji konkursu Droga na Harvard, programu skierowanego do uzdolnionej młodzieży w Polsce marzącej o studiach na najlepszych uczelniach na świecie. Główną wygraną w konkursie jest 10 dniowy wyjazd do Bostonu i Nowego Jorku we wrześniu br., oraz możliwość networkingu ze studentami z najlepszych uczelni świata.

Zwycięzcami VI edycji konkursu zostali: Dominika Bakalarz, matematyczka która od września rozpocznie studia na Cambridge University, Zuzanna Budzyńska, młoda skrzypaczka, która tylko w 2015 r. zdobyła siedem nagród muzycznych, Tymon Radzik – 14-letni geniusz z informatyki i Agnieszka Zbierańska, absolwentka Oxford University zafascynowana japonistyką.

Laureaci zostali wybrani spośród ponad 200 aplikujących. Najlepszych 30 finalistów zostało zaproszonych na rozmowy kwalifikacyjne do Warszawy, podczas których wyłoniono 20 Laureatów oraz 4 Laureatów Nagrody Głównej. – Wszystkie aplikacje były na bardzo wysokim poziomie i wybranie czterech osób spośród tylu wspaniałych młodych ludzi było nie lada wyzwaniem – powiedział Krzysztof Daniewski, prezes Harvard Club of Poland i organizator konkursu. – Cieszę się, że udało się w Polsce stworzyć taki projekt. Wierzę, że to ogromny krok w drodze do budowania lepszej przyszłości naszego kraju i promocji Polski na świecie – dodał Krzysztof Daniewski.

Uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie Droga na Harvard jest najważniejszym wydarzeniem w roku dla Harvard Club of Poland organizującej konkurs. Program możliwy jest dzięki wsparciu sponsorów głównych: Fundacji PZU oraz Fundacji Ivy Poland. W wydarzeniu wzięło udział ponad 400 osób, wśród nich były marszałek sejmu Radosław Sikorski, były prezes rady ministrów Kazimierz Marcinkiewicz i minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij