Pracownia 2.0 – ostatnie wolne miejsca na szkolenia z wykorzystywania nowych technologii w edukacji

Jak zmontować krótki film na lekcję, czym jest remix i do czego mogą służyć kolekcje audiowizualne? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można poznać podczas szkoleń z cyklu „Pracownia 2.0″ organizowanych przez Narodowy Instytut Audiowizualny (NInA). W ramach szkoleń, nauczyciele i edukatorzy będą mogli dowiedzieć się więcej na temat wykorzystywania nowych technologii w edukacji.

„Pracownia 2.0″ to cykl organizowanych przez Narodowy Instytut Audiowizualny szkoleń, których program opiera się na najnowszych trendach edukacyjnych, obejmuje pracę z internetowymi aplikacjami, multimediami i urządzeniami mobilnymi. W szkoleniach mogą wziąć udział nauczyciele przedmiotów humanistycznych, edukatorzy, animatorzy, bibliotekarze prowadzący świetlice dla dzieci i młodzieży oraz studenci ostatnich lat kierunków pedagogicznych.

W listopadzie, w ramach cyklu „Pracownia 2.0″, przeprowadzone zostaną trzy dwudniowe szkolenia. Podczas pierwszego z nich, zaplanowanego na 15-16 listopada (Warszawa), uczestnicy dowiedzą się jak internetowe aplikacje, których już używają ich podopieczni, mogą przydać się w szkole. Przekonają się również jak założyć szkolnego bloga, stronę internetową, nagrywać własne podcasty, jak używać YouTube w edukacji i jak tworzyć wartościowe prezentacje multimedialne.
Dwa pozostałe szkolenia, które odbędą się w dniach 22-23 listopada i 29-30 listopada w Gdańsku, będą kontynuacją i rozszerzeniem zagadnień poruszanych podczas pierwszego, warszawskiego szkolenia. Ich tematem przewodnim będą kolekcje audiowizualne – czyli jak korzystać, wzbogacać i tworzyć takie kolekcje w praktyce szkolnej, czym jest kultura remixu i czy w godzinę można stworzyć własny film. Szkolenie przewiduje także pracę z narzędziami mobilnymi (uczestnicy proszeni są o zabranie ze sobą na szkolenie smartfona, tabletu, aparatu cyfrowego lub innych pomocnych w szkole urządzeń mobilnych).
Szczegółowy program szkoleń i formularz rejestracyjny dostępne są pod linkiem:
www.nina.gov.pl/edukacja/projekty-specjalne/pracownia-2-0
Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Partnerem programu szkoleń w ramach PRACOWNI 2.0 są Young Digital Planet oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij