Globalne czytanie w Warszawie

Wydawnictwo Pentliczek od września rozpoczyna II edycję bezpłatnych warsztatów dla rodziców pt. „Metoda globalna – nauka czytania dla małych dzieci”.

Czytanie globalne jest to metoda nauki czytania małych dzieci od wieku 3-4 lat. Celem metody jest, by dziecko idąc do szkoły, w wieku 6 lub 7 lat, czytało już płynnie i by czytanie stało się dla niego pasją. Nauka czytania metodą tradycyjną obejmuje kilka etapów – rozpoznawanie liter, składanie ich w sylaby, a następnie w wyrazy i zdania. Nauka czytania metodą globalną (całowyrazową) polega na zapamiętywaniu grafiki słowa, bez dzielenia go na litery.

Spotkania są bezpłatne, trwają około 90 min. Można przyjść z dziećmi. Rodzice podczas spotkania dowiedzą się czym jest czytanie globalne, jaki jest jego cel, jak samodzielnie przygotować materiały do pracy z dzieckiem. Warsztaty odbędą się w następujących lokalizacjach:

1. Bemowskie Centrum Kultury, ul. Górczewska 201 (Bemowo)

2. Klubokawiarnia CieKawa Cafe, ul. Powstańców Śląskich 80d (Bemowo), 31.08.2013 (sobota)

3. Klubokawiarnia Ciuciubabka, ul. Pełczyńskiego 30 B (Bemowo)

4. Natoliński Ośrodek Kultury, ul. Na Uboczu 3 (Ursynów)

5. Centrum Kultury Wilanów, ul. Wiertnicza 26 (Wilanów)

6. Dom Kultury „Świt”, ul. Wysockiego 11 (Targówek)

7. Dom Kultury „Miś”, ul. Zagłoby 17 (Ursus)

8. Kraina Zabaw i Rozwoju „WYSPA UŚMIECHU”, ul. Rogalskiego 8 (Gocław), 08.09.2013, godz. 17.30

9. Kluboksięgarnia Za rogiem, ul. Krasickiego 44B, Nowa Iwiczna kolo Warszawy

10. Przedszkole Gapcio, ul. Dembowskiego 13 (Ursynów)

11. Odnowa – strefa dobrego zdrowia, Arkuszowa 81 (Bielany) – 19 i 26.08.2013 r., godz. 10.00 i 17.00

Obowiązują zapisy. Zgłoszenia należy kierować na adres mailowy: poczta@wydawnictwo-pentliczek.pl. W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko, miejsce warsztatów, ilość osób (dorosłych i dzieci), telefon kontaktowy, a także informację o preferencji godzin przed- lub popołudniowych.

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij