Akademia Przyszłości

Akademia Przyszłości to całoroczny program indywidualnych spotkań edukacyjnych dla dzieci, które wychowują się w trudnych warunkach i mają przez to problemy w nauce. Tutaj każde dziecko ma prawo do sukcesu!

Program działa w 20 miastach w Polsce. W tym roku objęto opieką 1200 uczniów. Podstawowym standardem jest indywidualne zaangażowanie: podczas cotygodniowych zajęć osobisty tutor, czyli wolontariusz Stowarzyszenia WIOSNA, pomaga dziecku w radzeniu sobie z konkretnym szkolnym problemem – takim jak ułamki czy ortografia. Oprócz wspólnego pokonywania szkolnych trudności wspiera też ucznia w odkrywaniu innego wymiaru siebie. Stara się mu udowodnić, że wbrew wcześniejszym trudnościom jest wyjątkowy i ważny!
Działania odbywają się w standardzie 1 na 1, czyli:

1 uczeń

• w ciągu 1 roku szkolnego

raz w tygodniu ma zapewnione wsparcie w nauce

• przez 1 wolontariusza – jego osobistego tutora.


Tutor
to najczęściej student; trochę mentor, a trochę starszy brat, który ofiarowuje uczniowi swój czas i uwagę. Jego zadaniem jest obudzić w dziecku motywację do nauki i natchnąć je wiarą w możliwość twórczych zmian.

Podczas cotygodniowych spotkań wolontariusze pomagają uczniom w nadrabianiu szkolnych zaległości oraz dzielą się z nimi swoją wiedzą i zainteresowaniami. Dbają przy tym o zapewnienie każdemu dziecku doświadczenia osobistego sukcesu – w myśl zasady, że KAŻDE DZIECKO MA PRAWO DO SUKCESU!

Towarzysząc dzieciom w edukacyjnej przygodzie, inwestuje się w ich marzenia i przyszłość. Nie jest to zatem zwykła forma pomocy w nauce – to pasja odkrywania potencjału w każdym uczniu z osobna!


Przeczytaj więcej na
www.akademiaprzyszlosci.org.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij