Programy unijne dla szkół

Zainteresuj się programem etwinning – Europejskie Partnerstwo Szkół. To okazja do nawiązania współpracy ze szkołami z całej Europy przy okazji realizacji wspólnych projektów z wykorzystaniem Internetu. W bazie dostępnej na stronie www.etwinning.net znajdziesz ponad 15 tysięcy twoich potencjalnych partnerów przy realizacji projektu.

Wprawdzie na realizację programów szkoły nie dostają dotacji z funduszy unijnych, ale to świetna okazja dla uczniów do nawiązania kontaktów z rówieśnikami z zagranicy, a dla nauczycieli do nauczenia się jak stosować w swojej pracy nowoczesne technologie. Jest to bowiem jeden z istotnych wymogów jaki musi spełnić nauczyciel starający się o awans zawodowy.

Więcej o programach unijnych w dziale Dla ambitnych

"Liceum eksternistycznie – dlaczego nie! Program wsparcia e-learningowego osób zdających egzaminy eksternistyczne"

Publikacja podsumowująca projekt EFS POKL ( plik do pobrania)

Priorytetu IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach Działanie 9.3 „Upowszechnienie formalnego kształcenia ustawicznego w formach szkolnych" POZNAŃ 2012 r.