Ranking Najlepszych liceów i techników w Polsce.

Właśnie ogłoszono ranking liceów i techników w Polsce 2012 przygotowywany corocznie przez miesięcznik Perspektywy i Rzeczpospolitą.

Misją rankingu jest dostarczenie informacji o tym, jak oceniane są polskie szkoły ponadgimnazjalne – licea ogólnokształcące i technika. Głównymi adresatami tego zestawienia są uczniowie najstarszych klas gimnazjów, którzy już w czerwcu muszą podjąć bardzo ważną decyzję – wybrać taką szkołę ponadgimnazjalną, która doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu.

Według twórców rankingu: Liceum Akademickie UMK w Toruniu jest najlepszym liceum ogólnokształcącym, a Technikum Elektroniczne im. Obrońców Lublina 1939 r. z Lublina najlepszym technikum w Polsce .

Listę najlepszych 50 liceów w Polsce znajdziesz w naszym dziale: Rankingi