Projekt „Szkoła z pomysłem”

O tytuł "Szkoły z pomysłem" w pięciu kategoriach ubiegało się 77 placówek z całej Warszawy – 17 z nich dostało wczoraj wyróżnienia prezydenta miasta.

Projekt „Szkoła z pomysłem” ma na celu pobudzanie innowacyjności i kreatywności środowisk szkolnych, wyzwolenie ciekawych inicjatyw oraz integrację uczniów, nauczycieli, rodziców.

Szkoły mogą ubiegać się o przyznanie tytułu w pięciu kategoriach:

• Szkoła z pomysłem na uczenie,
  • Szkoła z pomysłem na kulturę,
  • Szkoła z pomysłem na wspieranie uczniów o szczególnych potrzebach edukacyjnych,
  • Szkoła z pomysłem na aktywność społeczną,
  • Szkoła z pomysłem na…

Wyróżnienie dla "Szkoły z pomysłem na uczenie" przyznano Gimnazjum nr 77 przy ul. Staffa i Szkole Podstawowej nr 146 przy ul. Domaniewskiej. Wyróżnienie "Szkoła z pomysłem na kulturę" otrzymały: Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 341 im. Twórców Literatury Dziecięcej przy ul. Oławskiej, XXII Liceum Ogólnokształcące im. Jose Marti przy ul. Staffa, XCIC Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zbigniewa Herberta przy ul. Umińskiego, Gimnazjum Integracyjne nr 52 przy ul. Deotymy. W kategorii "Szkoła z pomysłem na wspieranie uczniów o szczególnych potrzebach edukacyjnych" wyróżnione zostały: Gimnazjum nr 75 z Oddziałami Integracyjnymi im. Aleksandra Fredry przy ul. Wrzeciono, CXI Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. K. I. Gałczyńskiego przy ul. Balkonowej i Szkołę Podstawową nr 11 im. I Dywizji Kościuszkowskiej przy Keniga.
Tytułem "Szkoły z pomysłem na aktywność społeczną" wyróżniono trzy szkoły: Szkołę Podstawową nr 289 im. Henryka Sienkiewicza przy ulicy Broniewskiego, Gimnazjum nr 128 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marszałka Józefa Piłsudskiego przy ul. Dwóch Mieczy, LXXV Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego przy ul. Czerniakowskiej.

W kategorii "Szkoła z pomysłem na…" wyróżniono cztery placówki: Gimnazjum nr 4 im. Wł. Broniewskiego przy ul. Joliot-Curie, Gimnazjum Specjalne nr 135 przy ul. Różanej, Szkołę Podstawową Specjalną nr 6 przy ul. Tarchomińskiej i CXXXVI Liceum Ogólnokształcące Specjalne w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Słabowidzących nr 8 im. dr Zofii Galewskiej przy ul. Koźmińskiej.

Warto zainteresować się wynikami konkursu, zwłaszcza gdy wybieramy miejsce nauki. Nieszablonowe podejście do nauczania to ważna wskazówka dla rodziców, że szkołę warto wziąć pod uwagę w rekrutacji.