Początek rekrutacji do szkoły średniej.

Od 16 maja gimnazjaliści warszawscy rozpoczynają elektroniczną rekrutację do liceów i szkół zawodowych. Do jakiej szkoły będą przyjęci wyjaśni się jednak dopiero w lipcu.

Uczniowie trzecich klas gimnazjów warszawskich, którzy przed niedzielą otrzymali w szkołach loginy do swoich kont, będą mogli logować się do systemu. Uczniowie z gimnazjów spoza warszawy i z warszawskich gimnazjów, których nie prowadzi miasto, będą musieli założyć konta w systemie samodzielnie.

Mogą kandydować najwyżej do trzech szkół, ale mają prawo wybrać dowolną liczbę klas (nazywanych w systemie oddziałami), ustawiając w systemie ich kolejność – począwszy od tej wymarzonej.

Czas na wybór szkół jest do 24 maja do godziny 13. Nie wystarczy wybrać szkoły w systemie, trzeba wydrukować z niego podanie i z podpisami rodziców zanieść je do szkoły, w której jest klasa wybrana na pierwszym miejscu. Między 22 a 27 czerwca należy, w szkole pierwszego wyboru, złożyć kopię świadectwa i zaświadczeń. 1 lipca szkoły muszą wywiesić listy zakwalifikowanych uczniów. Ostatni krok to dostarczenie oryginałów wymaganych dokumentów do szkoły do dnia 5 lipca.

Komu się nie uda, bedzie mógł próbować ponownie w szkołach, które będą miały jeszcze wolne miejsca.

Powodzenia!

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij