E-wykłady SGH dla licealistów z całej Polski

Rusza II edycja projektu z zakresu edukacji ekonomicznej licealistów, realizowany przez SGH w Warszawie: "Kafeteria edukacyjna dla licealistów"

Projekt jest adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Udział w projekcie jest nieodpłatny. Partnerem strategicznym przedsięwzięcia jest Narodowy Bank Polski.

Projekt wyróżnia bogata oferta programowa, obejmująca 50 różnorodnych wydarzeń edukacyjnych z zakresu ekonomii i zarządzania. Odbywają się one głównie w wirtualnym środowisku – uczestnicy Kafeterii uczą się poprzez dyskusje na forum, udział w czatach z ekspertami czy podczas wykładów e-learningowych, w tym również w Second Life. Każdy uczestnik projektu tworzy własny, indywidualny plan kształcenia, z uwzględnieniem zainteresowań dotyczących tematów merytorycznych oraz preferencji co do form zajęć czy też możliwości czasowych.

Kafeteria edukacyjna dla licealistów została tak zaprojektowana, aby sprostać oczekiwaniom potencjalnych odbiorców. „Nauka oparta o wirtualne środowisko, swoboda w doborze tematów zajęć, samodzielny wybór czasu nauki to elementy, które motywują młodych ludzi do udziału w dodatkowych przedsięwzięciach edukacyjnych, mimo wielu obowiązków szkolnych” – mówi Marcin Dąbrowski, dyrektor Centrum Rozwoju Edukacji Niestacjonarnej SGH.

W opinii uczestników I edycji udział w Kafeterii to był bardzo ciekawy i wygodny sposób pogłębiania wiedzy. Interaktywna formuła zajęć umożliwiała wymianę poglądów z rówieśnikami i ekspertami, a także nawiązanie nowych znajomości.

Na zakończenie programu grupa najlepszych uczestników zostanie zaproszona do SGH na uroczyste seminarium wraz z wręczeniem nagród i dyplomów. „W zeszłym roku byłam bardzo miło zaskoczona, kiedy podczas spotkania w Warszawie okazało się, że liderzy projektu, którzy znali się tylko z aktywności online, to bardzo zgrana i zintegrowana grupa osób” – wspomina Olga Biaduń z biura Kafeterii.

Rekrutacja do II edycji już ruszyła i potrwa do 24 października br. Zajęcia będą realizowane od listopada br. przez cały rok szkolny. W projekcie weźmie udział 1000 osób. Więcej informacji oraz zapisy na: www.kafeteria.edu.pl

Zachęcamy również do kontaktu z organizatorami. Biuro projektu: biuro@kafeteria.edu.pl, tel. 22 564 97 22. Informacji udziela p. Olga Biaduń.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij