Gdzie w Polsce warto studiować zarządzanie?

Tylko dwie warszawskie uczelnie znalazły się w prestiżowym rankingu dziennika "Financial Times" Global Masters in Management 2010.

Akademia Leona Koźmińskiego (30 miejsce) i Szkoła Główna Handlowa (47 miejsce) znalazły się wśród 65 uczelni najlepszych ekonomicznych z całego świata.

Autorzy rankingu oceniają m.in. karierę absolwentów trzy lata po ukończeniu studiów. Biorą pod uwagę awans zawodowy, czyli to, jak wysokie stanowisko zajmują i w jak dużej firmie pracują. Ważne jest także, ilu obcokrajowców studiuje i wykłada na uczelni oraz udział w programach międzynarodowych. Bada się również różnorodność szkół pod wzgledem liczby kobiet wśród kadry naukowej i ogółu studentów.

Pierwsze miejsce w rankingu zajęła ESCP Europe Business School zlokalizowana jednocześnie w kilku państwach: we Francji, w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Hiszpanii i we Włoszech.

Źródło: Gazeta Wyborcza