Co nowego w szkole ?

Książki w szafce szkolnej, dziennik w komputerze i nieobowiązkowe zajęcia wychowania do życia w rodzinie.

Od września tego roku wszystkie szkoły mają obowiązek zapewnić uczniom miejsce, gdzie będą mogli zostawić część podręczników i przyborów. Do lamusa odejdą też papierowe dzienniki – w szkołach i przedszkolach zastąpią je dzienniki elektryczne.

Z planów lekcji zniknie też przysposobienie obronne. Zastąpi je nowy przedmiot: "edukacja dla bezpieczeństwa". Zajęcia wychowania do życia w rodzinie będą obowiązkowe dla wszystkich, chyba że rodzic ucznia niepełnoletniego lub sam pełnoletni uczeń złożą oświadczenie, że nie będą w tych zajęciach brać udziału.

Wprowadzono też okres przejściowy dla sześciolatków. Do 2012 roku to rodzic wraz z dyrektorem szkoły zadecydują, czy dziecko zacznie edukację w pierwszej klasie w wieku 6 czy 7 lat. Pieciolatki będą miały prawo do rocznego przygotowania przedszkolnego. Taki obowiązek wejdzie w życie od 1 września 2011 roku.