Filmoteka szkolna , czyli jak polskie filmy mogą pomóc w edukacji polskich uczniów ?

W połowie stycznia tego roku w 6 największych miastach w Polsce miała miejsce inauguracja projektu artystyczno-edukacyjnego pod nazwą "Filmoteka szkolna". Przygotował go Instytut Sztuki Filmowej przy współpracy z Ministerstwem Kultury oraz TVP.

Pomysł jest prosty. Instytut wysyła do szkół ponadpodstawowych w całej Polsce bezpłatne pakiety zawierające 50 polskich filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych wraz z propozycjami scenariuszy lekcji. Nauczyciele mogą wykorzystać materiał filmowy jako ilustrację i egzemplifikację zjawisk społecznych i wydarzeń historycznych w naszym kraju na lekcjach języka polskiego, historii czy sztuki. Pakiet może się także przydać na zajęciach fakultatywnych na przykład w formie dyskusyjnego klubu filmowego. Nauczyciel dostaje więc świetne narzędzie do pracy z uczniami w sposób ciekawy i nowoczesny.

Cały pomysł z pakietem filmów dla szkół ma wielką szansę powodzenia, o ile pakiet trafi od razu do rąk ambitnych nauczycieli i uczniów, a nie wyląduje dla bezpieczeństwa na dnie szafy w gabinecie dyrektora szkoły.

Maur

Więcej informacji na stronie Instytutu Sztuki Filmowej

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij