Bezpłatna Akademia Dziennikarstwa Internetowego zaprasza na wykłady i warsztaty

Projekt ten skierowany jest do licealistów i studentów zainteresowanych pracą dziennikarza internetowego, czy fotoreportera. Doświadczeni prowadzący gwarantują ciekawe i praktyczne zajęcia.

Akademia Dziennikarstwa Internetowego to cykl warsztatów i wykładów związanych z szeroko pojętym dziennikarstwem i wiedzą o internecie. Spotkania odbywają się co dwa tygodnie, na terenie WSZ "Edukacja" we Wrocławiu. W tym semestrze odbyły się już trzy. Reżyser i producent telewizyjny Jacek Hamkało poprowadził spotkanie poświęcone pracy z kamerą. Redaktor naczelny e-lama.pl, Michał Kuzborski wyjaśnił, na czym polega dziennikarstwo internetowe. Fotoreporterzy Tomasz Woźny i Paweł Łączny, tegoroczny laureat Grand Press Photo, opowiedzieli o pracy fotoreportera i roli zdjęcia w materiale prasowym. Przed nami m.in. spotkanie z Bartłomiejem Knapikiem, wicenaczelnym wrocławskiego Echa Miasta i Jackiem Antczakiem, utytułowanym reportażystą Polska The Times.

W czasie wykładów uczestnicy zadają pytania, dyskutują z prowadzącymi i biorą udział w prostych ćwiczeniach. Spotkań poświęconych dziennikarstwu internetowemu jest nieco więcej, aby uczestnicy projektu mogli nauczyć się wykorzystywać wiedzę zdobytą podczas spotkań z praktykami w pracy redaktora internetowego.

To niezależny projekt portalu studenckiego e-lama.pl i Katedry Dziennikarstwa Wyższej Szkoły Zarządzania "Edukacja" we Wrocławiu. Udział w ADI jest bezpłatny. W tym semestrze do projektu zgłosiło się już ponad 130 osób, głównie licealistów i studentów. Strona projektu – www.akademia.e-lama.pl

źródło: Gazeta Wyborcza

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij