Jak się dostać do słynnej Bednarskiej?

KOMENDANT – Gra terenowa

dla uczczenia 90 rocznicy odzyskania niepodległości

Jeśli jesteś uczniem klasy III lub II gimnazjum i w roku szkolnym 2009/2010 lub 2010/2011 chciałbyś rozpocząć naukę w I SLO na Bednarskiej, weź udział w grze terenowej w Warszawie opartej na kanwie wydarzeń z okresu pierwszych trzech miesięcy powstawania państwa polskiego w 1918-1919 r. Nagrodą dla zwycięzcy jest przyjęcie do I SLO w 2009 r. i darmowa nauka przez 3 lata.

Podejmując to wyzwanie, zyskasz okazję sprawdzenia swych sił w roli, którą w dramatycznych okolicznościach w okresie między 10 listopada 1918 a 20 lutego 1919 r. przyszło pełnić najważniejszemu politykowi Polski Odrodzonej – Józefowi Piłsudskiemu.

Ponieważ gra będzie miała charakter kontrafaktyczny, wspomniany bohater napotka inne wyzwania niż miały miejsce w rzeczywistości (nie na tyle jednak, aby jego cel – powołanie reprezentujących całe społeczeństwo władz państwa polskiego nie został zrealizowany…)

Termin gry:

15 listopada 2008 r. w godzinach 10.00 – 16.00

16 listopada 2008 r. w godzinach 11.00 – 12.30

Aby wziąć udział w grze nie musisz mieć bardzo dobrych ocen z historii. Wystarczy, że zmobilizujesz się i trochę poczytasz (szczegóły na stronie szkoły)

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w grze. Mamy nadzieję, iż w ten sposób wspólnie – uczniowie szkoły i kandydaci do niej – przywitają rocznicę 90 odzyskania niepodległości w sposób nie tylko godny, ale także interesujący i pożyteczny.