Gimnazjaliści w Warszawie już wybrali szkoły średnie.

Zakończył się I etap internetowej rekrutacji do szkół średnich. Gimnazjaliści wybierali najchętniej te licea, która zajmują nieco dalsze miejsca w rankingach.

Najwięcej chętnych zgłosiło się do LO im. Żeromskiego 893 osób na 180 miejsc (4,96), LO im. Słowackiego 869 osób na 180 miejsc (4,82) i LO im. Konopnickiej 856 osób na 210 miejsc (4,07).

Mniejszą popularnością cieszą się ogólniaki renomowane z pierwszej dziesiątki rankingu miesięcznika „Perspektywy”. Do LO im. Staszica zwycięzcy rankingu 2008 r. wybiera się raptem 353 kandydatów, czeka na nich 170 miejsc (2,07). Nieco więcej chętnych jest do Czackiego (prawie 3 osoby na miejsce), Witkiewicza (2,5), Hoffmanowej (2,2).

W sumie podobnie jak w poprzednich latach najwięcej chętnych jest do ogólniaków – 15,3 tys. osób na 14,7 miejsc, ale tym razem w rekrutacji bardzo dobrze prezentują się technika, jest w nich 3,9 tys. miejsc, a zgłosiło się 4,6 kandydatów. – To wielki sukces! – cieszy się Jolanta Lipszyc , dyrektorka miejskiego biura edukacji. – Chętnych jest 8% więcej niż dwa lata temu. Najpopularniejsze są Technikum Gastronomiczno-Hotelarskie przy ul. Poznańskiej oraz Odzieżowe i Fryzjerskie przy Kazimierzowskiej (tutejszy rekord to technik usług fryzjerskich – 6,5 osoby na jedno miejsce).

Mimo kampanii ratusza, która miała przekonać młodzież do nauki w szkołach zawodowych, zgłosiło się tylko 632 kandydatów na 1,1 tys. miejsc. Popularnością cieszą się zawody kucharza i mechanika samochodowego, mało kto chce być ślusarzem czy monterem urządzeń sanitarnych.

Źródło: Życie Warszawy; Gazeta Wyborcza

maur

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij