Od 2012 roku w liceach klasy o profilowanych programach.

Minister edukacji Krystyna Hall zapowiedziała kolejną już zmianę w organizacji pracy liceów. Pierwsza klasa ma być ogólnokształcąca, a następne sprofilowane, tak żeby uczeń miał więcej czasu na przedmioty sprofilowane. „Nie da się uczyć wszystkich wszystkiego. Lepiej wybrać więc parę przedmiotów i nauczyć ich dobrze” – ocenia dzisiejszą organizację trzyletnich liceów Katarzyna Hall.

Dzisiaj w liceach publicznych klasy są profilowane, ale wiele przedmiotów uczeń ciągnie przez cały cykl nauki. Na przykład chociaż wybiera się na politechnikę, to przez trzy lata uczy się i fizyki i historii. Po zmianie ma być tak, że jeśli w drugiej klasie zdecyduje, że wybiera przedmioty ścisłe, to będzie mógł zakończyć historię na podstawowym poziomie. Dostanie za to więcej godzin na fizykę. MEN zapowiada, że za pól roku przedstawi szczegółowy projekt zmian w szkołach ponadgimnazjalnych.

 

Źródło: GW

Maur

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij