Studia w remizie

Dzięki umowie podpisanej przez Waldemara Pawlaka, prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej z telewizją Edusat, już od tego roku w każdej z 16,5 tysiąca remiz będzie można rozpocząć studia wyższe na dwóch kierunkach: ekonomii i pedagogice. Wyższa Szkoła Społeczno-Ekonomiczna w Warszawie, która od kilku kształci studentów za pomocą telewizji Edusat zobowiązała się do wyposażenia remiz w anteny satelitarne, telewizory, komputery i Internet. Wymogiem jest jednak rozpoczęcie studiów, przez co najmniej pięciu studentów.

Obecnie Edusat jest pierwszą w Polsce w pełni funkcjonalną, nadawaną całodobowo przez 7 dni w tygodniu, "stacją telewizyjną" przeznaczoną dla studentów i naukowców, wspierającą "distance education" – "kształcenie na odległość". WSSE ma obecnie 35 zamiejscowych sal wykładowych, do których dociera satelitarny przekaz. Dzięki telewizji satelitarnej studenci mogą wysłuchiwać wykładu na żywo, nadawanego z sali wykładowej w Warszawie. – „Mieszkańcy wsi i miasteczek zyskują teraz szansę edukacyjną, której wcześniej nie mieli” – mówi profesor Wojciech Pomykało z WSSE. – „Będą mogli studiować, nigdzie nie wyjeżdżając”

Źródło: Polityka

Mablu

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij