Polecamy dobrą książkę.

historiateatrup_s

Jeśli jesteś zainteresowany historią teatru, dziejami sztuki scenicznej od najwcześniejszych form widowiska scenicznego starożytnego Egiptu po międzynarodowy i wielokulturowy teatr współczesny, przyjdź koniecznie do Instytutu Teatralnego w Warszawie 6 grudnia o 19.30 na spotkanie z Krystyną Jandą, prof. Lechem Sokołem, prof. Markiem Piekutem i Maciejem Nowakiem. Dobrą okazją do rozmowy jest premiera książki „Historia teatru”- Wydawnictwa Naukowego PWN, napisana przez wybitnych znawców tematu pod redakcją naukową Johna Russela Browna, profesora na wydziale teatrologii Uniwersytetu Michigan w USA.

Jak czytamy we wstępie do wydania polskiego profesora Lecha Sokoła „Autorzy przedstawiają wiedzę, ale poruszają też wyobraźnię, opowiadają o dziejach sztuki teatru, zachęcając jednocześnie do refleksji nad tym, jak ją właściwie przedstawiać.

To publikacja obowiązkowa nie tylko dla studentów, wykładowców czy teatrologów, ale też dla wszystkich zafascynowanych tą formą sztuki.

Spotkanie odbędzie się 6 grudnia 2007 o godzinie 19.30 w kawiarni Instytutu Teatralnego, Aleje Ujazdowskie 6.(obok Zamku Ujazdowskiego ) w Warszawie .

POLECAMY!

Maur

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij