Studia podyplomowe i szkolenia

Podnoszenie kwalifikacji nauczycieli poprzez dodatkowe studia podyplomowe i szkolenia to jeden z koniecznych warunków ich późniejszego awansu zawodowego. Oferta w tym zakresie jest bardzo bogata. Swoje propozycje mają zarówno uczelnie publiczne, niepubliczne jaki i prywatne firmy szkoleniowe.

Warto na początku zapoznać się z propozycjami dwóch instytucji, a mianowicie – Centralnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli (link ), wraz z siecią lokalnych ośrodków oraz Instytutu Badań Edukacyjnych (link ).

Ze szkoleń CODN korzysta rocznie ok. 13 tys. nauczycieli. Ośrodek ten ma bardzo duże doświadczenie jeżeli chodzi o szkolenie w zakresie programów unijnych dla szkół oraz międzynarodowej wymiany młodzieży.

IBE to placówka badawczo – naukowa Ministerstwa Edukacji, która obok studiów podyplomowych (26 kierunków) ma prawo nadawania stopni naukowych doktora nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki.

Także Kuratoria Oświaty ( lista adresów: Ważne strony) zamieszczają wykazy organizatorów szkoleń i studiów podyplomowych dla nauczycieli z danego województwa.