POLECAMY!

Image

Jakie dzieło literackie opublikował Wacław Potocki w roku, w którym kapitulował Kamieniec Podolski? Kto najechał na Mazowsze, gdy w Raciborzu zbudowano pierwszy wodociąg miejski?

Za co skazano Kuronia, Modzelewskiego i Toruńczyk, gdy na ekrany telewizorów wchodził serial animowany o smoku wawelskim?

Jeżeli interesujesz się historią, albo niedługo czeka Cię w szkole egzamin z tego przedmiotu, nie przegap najnowszego "Kalendarium dziejów Polski" przygotowanego przez Wydawnictwo Naukowe PWN.

Zestawiono tu ze sobą równolegle, w czterech kolumnach, najważniejsze wydarzenia i daty dotyczące historii politycznej, społeczeństwa, literatury i sztuki oraz nauki i techniki. W układzie chronologicznym przedstawiono w sposób prosty i jednocześnie przejrzysty dzieje ziem polskich i ludów te ziemie zamieszkujących od połowy X wieku aż do czerwca 2007 roku.

Kalendarium ma piękną szatę graficzną – zawiera około tysiąca barwnych ilustracji, map i zdjęć. Co ważne, na zewnętrznych marginesach znajdują się zwięzłe objaśnienia ważnych pojęć i terminów historycznych.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij