Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2007/2008

Od września wchodzą w życie zmiany zapowiadane przez poprzedniego ministra edukacji Romana Giertycha-mundurki dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów oraz wliczanie do średniej ocen na świadectwie także oceny z religii .

Z kolei w tym roku szkolnym nie obowiązuje już tzw. amnestia maturalna ,zakwestionowana przez Trybunał Konstytucyjny.Maturzysta musi więc zdać egzaminy z wszystkich wybranych przez siebie przedmiotów ,bez żadnej taryfy ulgowej .

Gdyby do opisu tej sytuacji szukać analogii sportowych to możnaby powiedzieć , że ten mecz skończył się dla Romana Giertycha wynikiem 2:1 pytanie jednak , czy tym samym wygrała polska szkoła ? Nie jest do końca jasne kto w tym pojedynku był przeciwnikiem byłego ministra edukacji, szkolni chuligani i niekompetentni nauczyciele jak mówił ,czy też uczniowie i ich wychowawcy o zbyt liberalnych jego zdaniem i mało patriotycznych poglądach .

Następca Romana Giertycha-Ryszard Legutko też ma kilka autorskich pomysłów jak uzdrowić polską szkołę i podnieść poziom egzaminu maturalnego .Proponuje między innymi , aby zastąpić prezentację tematu na maturze ustnej z języka polskiego tradycyjnym odpytywaniem z lektur . Zanim jednak cokolwiek w tej sprawie się zdaży będziemy pewnie mieli już nowego ministra .

Wszystkim uczniom , którzy zdają w tym roku swoje egzaminy, ich rodzicom i także nauczycielom , którzy pomimo różnych kłopotów i zawirowań robią swoje życzymy powodzenia w ich pracy .

Redakcja portalu www.egzaminy.edu.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij