POLECAMY

Historia Polski tom 1 Interesujesz się historią? Może czeka Cię niedługo w szkole egzamin z tego przedmiotu? Nie przegap najnowszej syntezy naszych dziejów pt. "Historia Polski" przygotowanej przez wydawnictwo PWN. Każdy z ośmiu wybitnych profesorów, współautorów książki przestawił najbardziej aktualny obraz epoki, którą się zajmuje.

Powstała z tego niezwykle ciekawa i barwna panorama naszych dziejów od Mieszka do Leszka, czyli od początków piastowskiej państwowości aż do wydarzeń, tak jeszcze gorących w opisie, jak prezydentura Lecha Kaczyńskiego, spory PIS-PO czy lustracja księży.

Zaletą tej publikacji z perspektywy ucznia jest zamieszczenie w formie przypisów 1500 not biograficznych postaci, które pojawiły się na kartach książki. Na wewnętrznych marginesach poszczególnych rozdziałów znalazły się wyjaśnienia ponad 200 terminów pojęć historycznych ważnych dla zrozumienia toku narracji. Do tego jeszcze kalendarium wydarzeń, kilkadziesiąt map i kilkaset kolorowych ilustracji.

Osoby wrażliwe na piękno będą miały też dodatkowo przyjemność z kontaktu z książką dopracowaną i wysmakowaną edytorsko. Wyraźnie widać, że wydawnictwo nie oszczędzało ani na papierze, ani na jakości druku. Inna sprawa, że ma to też swoje odbicie w cenie: 199 zł za dwa obfite tomy (1200 stron), ale ta książka jest tego naprawdę warta.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij