Już tylko do 18 maja gimnazjaliści z Warszawy mają czas na podjęcie decyzji o wyborze szkoły.

Sprawdź jak wygląda aktualny terminarz rekrutacji do stołecznych szkół ponadgimnazjalnych.

Od 8 maja do 18 maja do godz. 13.
Wybierasz szkoły i układasz w kolejności od najbardziej do najmniej preferowanej. Maksymalnie możesz wybrać trzy szkoły i nieograniczona liczbę klas w kazdej z nich. Drukujesz podanie do szkoły ze strony internetowej. Podpisane przez Ciebie i rodziców podanie oraz potwierdzone we własciwych szkołach kopie zaświadczeń i dokumentów (dotyczy tylko kandydatów do szkół zasadniczych, techników, szkół sportowych lub integracyjnych) zanosisz do szkoły pierwszego wyboru.

Od 13 czerwca do 19 czerwca do godz. 13.
Możesz zmieniać decyzję dotyczącą wyboru klas i szkół. Należy to wraz z jednym z rodziców zrobić osobiście w szkole, którą pierwotnie wybrałeś.

 

Do 22 czerwca.
Masz czas na sprawdzenie poprawności wprowadzonych do sytemu przez Twoje warszawskie gimnazjum swoich ocen ze świadectwa, egzaminu oraz informacji o osiągnięciach.

 

Do 25 czerwca do godz. 15.
Jeśli skończyłeś gimnazjum poza Warszawą, samodzielnie wprowadzasz do systemu swoje oceny i osiągnięcia.

 

Od 22 czerwca do 25 czerwca do godz. 15.
Składasz kopie świadectwa i zaświadczenia o wynikach egzaminu do szkoł, które wybrałeś.

 

Od 29 czerwca od godz. 13 do 3 lipca do godz. 13.
Sprawdzasz w internecie lub na listach w szkołach, do której szkoły zostałes zakwalifikowany. Następnie do tej szkoły zanosisz oryginały dokumentów.

 

3 lipca od godz. 15.
Sprawdzasz w internecie lub na liście w szkole, czy jestes przyjęty. Jeżeli jesteś na liście możesz spokojnie jechać na wakacje.

 

Do 5 lipca do godz. 12.
Jeśli nie zdołałeś zakwalifikować się do żadnej szkoły, składasz kopie dokumentów do placówki, która ma wolne miejsca i prowadzi rekrutację uzupełniającą.

Więcej informacji znajdziesz na www.edukacja.warszawa.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij