Bielańskie Wyklady Otwarte

Wykłady skierowane są do młodzieży i mieszkańców Warszawy. Mają na celu zaprezentowanie w łatwo przyswajalnej formie dorobku naukowego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Jest to pierwsze na tak dużą skalę przedsięwzięcie. Przewiduje się 15 wykładów otwartych, które prowadzone będą przez znakomitych profesorów uniwersyteckich.

Tematyka spotkań ma charakter uniwersalny. Będzie można uzyskać między innymi praktyczne wskazówki dotyczące oszczędzania czy płacenie podatków oraz posługiwania się językiem migowym, ponadto słuchacze zostaną zabrani na wyprawę nad jezioro Titicaca oraz w symbolikę sztuki nowożytnej. Dowiedzieć się będzie można również o procesie beatyfikacyjnym Jana Pawła II oraz jak to jest z przewidywaniem przyszłości. Warto zapamiętać, że uczestnicy będą mieli możliwość usłyszeć o swojej cielesności, zarówno z punktu widzenia filozofa, psychologa, jak i ekologa. Większość ze spotkań uzupełniana będzie pokazami multimedialnymi. Wykładom towarzyszyć będzie dodatkowa forma kontaktu z naukowcami, którą będzie forum dyskusyjne umieszczone na stronie internetowej. Organizatorzy przewidują, że po każdym spotkaniu na stronie www.bwo.uksw.edu.pl zamieszczone zostanie zadanie do rozwiązania związane z tematyką wykładu. Dla najlepszych przewidywane są ciekawe nagrody. Wykłady będą się odbywały w drugi czwartek miesiąca od godz. 17 w auli im. Jana Pawła II, campus UKSW przy ul. Dewajtis 5 (Lasek Bielański).

Wstęp wolny na wszystkie wykłady.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij