29.07.2006
E-learning bardzo szybko zyskuje uznanie wśród studentów i wykładowców jako nowa metoda zdobywania wiedzy i umiejętności, znacznie redukuje koszty procesu kształcenia oraz ułatwia dostęp do edukacji.
W intensywnie rozwijającym się społeczeństwie wiedzy koniecznością staje się korzystanie z innowacyjnych metod nauczania z wykorzystaniem technologii informatycznych. Jest to klucz do utrzymania odpowiedniej dynamiki rozwoju firmy, a także jej pracowników.
Polski Uniwersytet Wirtualny powstał z inicjatywy władz Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi oraz Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
Oferta PUW-u skierowana jest do każdego, kto pragnie poszerzać swoją wiedzę, zdobywać wykształcenie i nowe kwalifikacje, nie rezygnując z pracy i innych obowiązków. PUW to znakomita oferta kształcenia także dla osób niepełnosprawnych, dla których częstym problemem bywa niedostosowanie przestrzeni publicznej do ich potrzeb.
PUW — oprócz studiów — posiada w swojej ofercie także specjalistyczne kursy oraz szkolenia ( z zakresu informatyki, politologii, zarządzania, finansów, pedagogiki) dla firm i korporacji.
Jak się studiuje w PUW-ie?
Nauka w PUW-ie polega na realizacji programu studiów w formie kursów internetowych. Studenci oraz kursanci korzystają z materiałów interaktywnych, umieszczonych na platformie PUW-u oraz na CD-ROM-ach. Osoba prowadząca przedmiot umieszcza na platformie i ocenia różnego rodzaju zadania do wykonania — w ten sposób weryfikując wiedzę studentów. Komunikacja między studentami i prowadzącymi zajęcia odbywa się przede wszystkim przez forum dyskusyjne, e-mail oraz specjalny czat. Prowadzący wyjaśnia zagadnienia, które sprawiają studentom najwięcej trudności, moderuje dyskusję, odpowiada na pytania. Po zakończeniu semestru studenci zdają tradycyjne egzaminy. Obrona pracy dyplomowej odbywa się w siedzibie uczelni.
Jak wygląda organizacja studiów?
Na stronie głównej PUW-u znajduje się link do Pokoju Studenta. W nim studenci znajdują niezbędne informacje, takie jak wyniki egzaminów oraz zaliczeń, dyżury wykładowców, a także blankiety opłat czy historię płatności. Mają również możliwość zamówienia niezbędnych zaświadczeń (do WKU, KRUS-u, ZUS-u itp.) bez konieczności odwiedzania dziekanatu. Zamówione zaświadczenie można odebrać osobiście albo zlecić wysłanie go pocztą pod wskazany adres.
Studenci PUW-u mają takie same prawa jak studenci studiów tradycyjnych. W momencie rozpoczęcia studiów otrzymują legitymację studencką oraz indeks. Wpisy do indeksu student może zbierać samodzielnie lub mogą to za niego zrobić pracownicy dziekanatu PUW-u.
Czy istnieje możliwość uzyskania stypendium?
PUW wspomaga swoich studentów różnego rodzaju stypendiami. Mogą się oni ubiegać o:
- stypendia socjalne,
- stypendia motywacyjne,
- stypendia za wyniki w nauce,
- stypendia za wyniki w sporcie,
- stypendia na wyżywienie,
- stypendia zagraniczne (wg Programu Erasmus–Socrates),
- stypendia specjalne dla osób niepełnosprawnych,
- bezzwrotne zapomogi.
Studentom przysługuje również prawo do przyznania kredytu studenckiego na preferencyjnych warunkach.
Dlaczego warto studiować w PUW-ie?
- Polski Uniwersytet Wirtualny jest uczelnią z tradycjami oraz z najlepszą kadrą nauczycieli akademickich.
- Posiada akredytację Państwowej Komisji Akredytacyjnej oraz Ministerstwa Zdrowia.
- Wirtualne studia — rzeczywisty dyplom. Dyplom PUW-u jest równie ważny jak dyplom uzyskany na studiach tradycyjnych.
- PUW jest przyjazny dla osób niepełnosprawnych.
- PUW opuścili już pierwsi absolwenci, którzy chcą kontynuować edukację na studiach drugiego stopnia.
- Studia w PUW-ie są tańsze — studenci nie tracą czasu ani pieniędzy na dojazdy i drogie podręczniki, również czesne jest niższe w porównaniu ze studiami tradycyjnymi.
Gwarancja jakości nauczania
Wspólny wysiłek kadry włożony w wysoką jakość studiów prowadzonych przez Internet został dostrzeżony nie tylko przez studentów. Państwowa Komisja Akredytacyjna pozytywnie oceniła działania Polskiego Uniwersytetu Wirtualnego. Warto wiedzieć, że według DzU nr 164, poz. 1365 z 30 sierpnia 2005 r. —Prawo o szkolnictwie wyższym
— art. 164, pkt. 3: „Zajęcia dydaktyczne na studiach mogą być prowadzone także
z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość”. Studia przez Internet są zatem formą studiowania dopuszczalną przez prawo.
Oferta kształcenia
Studia:
- informatyka — 3,5-roczne studia niestacjonarne pierwszego stopnia, uzyskiwany tytuł: inżynier,
- informatyka — 2-letnie studia niestacjonarne drugiego stopnia, uzyskiwany tytuł: magister,
- zarządzanie i marketing — 3-letnie studia niestacjonarne pierwszego stopnia, uzyskiwany tytuł: licencjat,
- zarządzanie i marketing — 2-letnie studia niestacjonarne drugiego stopnia, uzyskiwany tytuł: magister,
- pielęgniarstwo — studia niestacjonarne pierwszego stopnia pomostowe dla osób
z prawem wykonywania zawodu (czas trwania studiów uzależniony od przebiegu dotychczasowej edukacji), uzyskiwany tytuł: licencjat pielęgniarstwa, - politologia — 3-letnie studia niestacjonarne pierwszego stopnia, uzyskiwany tytuł: licencjat,
- pedagogika — 2-letnie studia niestacjonarne drugiego stopnia, uzyskiwany tytuł: magister.
Kursy i szkolenia:
1. Kursy studyjne z informatyki, zarządzania i marketingu, politologii, pielęgniarstwa.
2. Kursy otwarte, m.in.Podpis elektroniczny,Przywództwo i kierowanie zespołem,Psychologia koloru w sprzedaży.
3. Kursy dla nauczycieli:Skuteczna komunikacja,Komputer i projekt dydaktyczny,Internet źródłem wiedzy szkolnej,Multimedia na lekcji.
4. Kursy ECDL: Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych.
Wszelkie prawa zastrzeżone: Krzysztof Molęcki
Sprawdź kursy przygotowawcze w Warszawie – www.marka.edu.pl