Masz towarzystwo i pomysł – bierz dotację

„Dobre Pomysły” to konkurs (z dotacjami) dla grup młodzieżowych z województwa mazowieckiego, które chcą pomóc innym żyć lepiej i ciekawiej. 19 kwietnia 2006 roku Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży rozpoczyna VI edycję programu „Dobre Pomysły”. Konkurs skierowany jest do grup młodzieżowych, samorządów szkolnych, lokalnych stowarzyszeń młodzieżowych i grup nie zarejestrowanych.

Nadsyłane projekty powinny spełniać następujące warunki:

• Grupa młodzieżowa powinna składać się z co najmniej 8 osób w wieku od 16 do 22 lat.

• Odbiorcami planowanych działań powinni być członkowie lokalnej społeczności, czyli mieszkańcy wsi, miasteczka, miasta, rówieśnicy, dzieci etc.

• Proponowane działania powinny być zaplanowane i realizowane samodzielnie przez młodych ludzi, a nie – kierowane przez dorosłych.

• Proponowane przez grupę działania pomagają innym żyć lepiej i ciekawiej.

• Grupa ubiega się o kwotę 2000 – 4500 złotych.

• Proponowane działania powinny rozpoczynać się nie wcześniej niż 1 sierpnia 2006 roku, a kończyć nie później niż 31 stycznia 2007 roku.
Większe szanse na wygraną i dotację mają propozycje grup, które wnoszą coś nowego do życia środowiska lokalnego (a nie tylko powielają istniejące już pomysły).

Termin nadsyłania projektów upływa 22 maja 2006. Elektroniczna wersja wniosku oraz zasady konkursu znajdują się na stronie internetowejwww.pcyf.org.pl/pomysly

Dodatkowe informacje można uzyskać w Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży pod numerem telefonu (022) 826 10 16 lub adresem mailowym:b.sulek@pcyf.org.pl

(MoZa)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij