Program eTwinning internetowym oknem na świat dla polskich szkół.

Przedszkole na 5 w Głogowie i Zespół Szkół Samochodowo-Budowlanych z Częstochowy zdobyły I i II miejsce w konkursie na najlepsze projekty edukacyjne, które dzięki internetowi mogą wspólnie realizować i partnerzy z różnych państw eurpejskich. Nagrodą dla przedszkolaków z Głogowa jest czterodniowa wycieczka na Wyspy Kanaryjskie, a dla uczniów z Częstochowy udział w europejskich warsztatach integracyjno-rozwojowych. Program eTwinning cieszy się w Polsce ogromną popularnością. Na stronach portalu zarejestrowało się aż 1242 szkoły z całego kraju, a 240 z nich znalazło już swojego europejskiego partnera. Wprawdzie na realizację programów szkoły nie dostają dotacji z funduszy unijnych, ale to świetna okazja dla uczniów do nawiązania kontaktów z rówieśnikami z zagranicy, a dla nauczycieli do nauczenia się jak stosować w swojej pracy nowoczesne technologie. Jest to bowiem jeden z istotnych wymogów jaki musi spełnić nauczyciel starający się o awans zawodowy.

Więcej informacji znajdziesz na stronie.www.etwinning.pl
(MaUr)