Czy będą jeszcze egzaminy predyspozycyjne na Uniwersytet Warszawski?

Tylko trzy wydziały UW, tj. logopedia, historia sztuki i cywilizacja śródziemnomorska otrzymały do tej pory zgodę MEN na przeprowadzenie w 2006 roku dodatkowych egzaminów predyspozycyjnych. Zdaniem Ministerstwa wnioski pozostałych wydziałów nie spełniają wymogów formalnych ustawy o szkolnictwie wyższym, gdzie jest zapis o tym, że egzaminy predyspozycyjne można przeprowadzać tylko wówczas, gdy poprzez egzamin maturalny nie można sprawdzić specyficznych dla danego kierunku studiów umiejętności kandydata.

W poprzednim roku taki egzamin na UW przeprowadziły 32 wydziały, w tym te najbardziej oblegane, czyli – socjologia, psychologia, prawo, dziennikarstwo i ekonomia.

Czy to znaczy, że w 2006 roku, jak chce MEN, wyniki matury bedą jedynym kryterium przyjęć na te kierunki studiów? Ostateczne decyzje w tej sprawie zapadną zapewne w połowie marca.
(MaUr)