Najlepsze szkoły w Polsce – ranking Perspektyw i Rzeczpospolitej.

Ukazał się kolejny ogólnopolski ranking szkół średnich, przygotowany wspólnie przez redakcję Rzeczpospolitej i wydawnictwo „PERSPEKTYWY”.

Podobnie jak w latach poprzednich „na pudle” zabrakło szkół z Warszawy czy Krakowa.

Najlepszą szkołą średnią okazało się XIII LO ze Szczecina, za nią III LO z Gdyni i I LO z £odzi. W pierwszej „10” znalazła się tylko jedna szkoła z Warszawy – XIV LO im. Staszica na 8 miejscu.

W rankingu zestawiono wyniki 300 szkół z całej Polski, których uczniowie byli finalistami i laureatami olimpiad przedmiotowych. 1. XIII LO (ZSO nr 7) w Szczecinie

2. III LO im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni

3. I LO im. Mikołaja Kopernika w £odzi

4. Społeczne LO w ¯arach

5. ZSO Gimnazjum i Liceum Akademickie w Toruniu

6. V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie

7. XIV LO im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu

8. XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie

9. VI LO im. Jana Kochanowskiego w Radomiu

10. I LO im. Stanisława Dubois w Koszalinie.

Wiecej na stronie:
www.perspektywy.pl