Konkurs Zielonego Tygodnia dla Szkół 2006: europejscy uczniowie w kreatywny spos

Tegoroczny Zielony Tydzień poświęcony jest różnorodności biologicznej. Doroczna konferencja oraz wystawa ekologiczna odbędzie się w Brukseli od 30 maja do 2 czerwca 2006 r. Częścią tego wydarzenia jest organizowany co roku konkurs Zielonego Tygodnia dla Szkół, w ramach którego uczniowie z wszystkich krajów UE, państw kandydujących oraz krajów EFTA zachęcani są do zdobywania wiedzy o środowisku naturalnym oraz przedstawiania swoich artystycznych pomysłów. Młodsze dzieci będą miały okazję do stworzenia rysunków i obrazków ilustrujących różnorodność biologiczną, a starsi uczniowie – do przesyłania krótkich cyfrowych filmów wideo na ten sam temat. Autorzy trzech najlepszych prac w każdej z kategorii zostaną zaproszeni do Brukseli na ceremonię wręczenia nagród, która odbędzie się podczas Zielonego Tygodnia. Wybór najlepszych zgłoszeń w każdej z kategorii przedstawiony zostanie podczas konferencji. Termin nadsyłania prac upływa 25 marca.

Kategorie:

Konkurs jest otwarty dla wszystkich szkół w UE, krajach kandydujących oraz państwach EFTA. W 2006 roku konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach:
– Praca plastyczna – obrazy i rysunki: dla indywidualnych uczestników w wieku 5-10 lat

– Film cyfrowy: dla zespołów, do czterech uczestników w wieku 11-16 lat.

Zgłoszenia i ocena:

Zgłoszenia mogą być przesłane wyłącznie w porozumieniu ze szkołą. Prace muszą zostać zeskanowane lub przygotowane w wersji cyfrowej, a następnie przesłane do Dyrekcji Generalnej ds. Środowiska za pomocą formularza na stronie internetowej Konkursu Zielonego Tygodnia dla Szkół, dostępnej w 20 językach:
www.greenweek2006.eun.org

Pytania związane z konkursem można przesyłać do Chrisa Coakley’a na adres e-mail: chris.coakley@eun.org.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij