Minister edukacji chce poprawić błędy.

Minister Sawicki wraz z przedstawicielami Ministerstwa Edukacji i Nauki zaprezentował posłom sejmowej Komisji Edukacji Nauki i Młodzieży raport z przeprowadzenia matury w 2005 r. oraz ze stanu przygotowań do tegorocznej, a także na temat rekrutacji na studia w 2006 r.

Egzaminy maturalne w maju 2006 będą rozpoczynać się godzinę później niż te z roku 2005, a nauczyciele dostaną wynagrodzenie za przeprowadzanie ustnych egzaminów.

Minister Sawicki obiecał, że zadania otwarte w arkuszach egzaminacyjnych będą sprawdzane przez dwóch egzaminatorów. Zastrzegł jednak, że tego celu nie da się prawdopodobnie zrealizować w tym roku.

Sawicki zapewnił ponadto, że wynagrodzenie dla nauczycieli biorących udział w egzaminach ustnych, którego domagały się związki zawodowe, będzie wypłacane.

Rekrutacja na studia będzie w przybliżeniu wyglądać tak, jak w ubiegłym roku – osoby po starej maturze będą zdawać egzamin wstępny, zaś dla nowych maturzystów uczelnie określają wymagania, którym muszą sprostać na egzaminie dojrzałości.

Jeżeli ktoś zdał nową maturę i jest już studentem, ale teraz planuje zmianę kierunku studiów to zdaniem wiceministra Stefana Jurgi powinien mieć prawo do zdawania egzaminu wstępnego z przedmiotu, który nie był wymagany podczas rekrutacji na pierwotnie wybrany kirunek.

Źródło: pap

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij