Oświata ma nowego ministra.

Nowym ministrem edukacji i nauki został prof. Michał Seweryński były rektor Uniwersytetu £ódzkiego, specjalista w zakresie prawa pracy.

Michał Seweryński ma 66 lat. W 1962 roku ukończył Uniwersytet £ódzki. Studiował w Międzynarodowej Szkole Porównawczego Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w Trieście (1971-72) oraz na paryskiej Sorbonie (1977). Od 1990 roku jest profesorem zwyczajnym.

Na Uniwersytecie £ódzkim kierował Zakładem Zbiorowych Stosunków Pracy i Polityki Społecznej. Obecnie kieruje Katedrą Prawa Europejskiego U£. W latach 90. dwukrotnie pełnił funkcję rektora tej uczelni. Wykładał także na uniwersytetach we Francji, Kanadzie, Szwajcarii, Japonii i Hiszpanii. Autor ponad 140 publikacji naukowych z zakresu prawa pracy.

Jest doktorem honoris causa Uniwersytetu w Lyonie i honorowym Konsulem Francji w £odzi, członkiem wielu krajowych i zagranicznych towarzystw naukowych.

Prof. Seweryński jest przewodniczącym Krajowej Rady Katolików Świeckich. Od 1997 roku jest członkiem Papieskiej Rady ds. Świeckich. W 1996 roku organizował pielgrzymkę polskich rektorów do papieża Jana Pawła II. Jest odznaczony medalem Pro Ecclesia et Pontifice nadawanym przez Stolicę Apostolską.

W ubiegłym roku startował w wyborach do Parlamentu Europejskiego z listy Narodowego Komitetu Wyborczego Wyborców Macieja Płażyńskiego. Mandatu nie zdobył.

Źródło: pap

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij