Być na haju.

Co trzeci uczeń szkoły średniej i co piąty gimnazjalista wie, co to znaczy być na haju – taki jest wynik anonimowej ankiety, jaką Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii przeprowadziło w gorzowskich szkołach.

To jedyne takie badania w Polsce, w których objęto całą populację uczniów. O narkotyki i alkohol zapytano 7 116 osób: 3 569 gimnazjalistów i 3 547 uczniów szkół średnich. Do kontaktu z narkotykami przyznało się 26 proc. gimnazjalistów i 43 proc. licealistów, co oznacza, że im wyższa klasa, tym więcej osób zażywa środki odurzające. W ostatnich klasach liceów – co druga. Spośród nich 7 proc. zażywa narkotyki regularnie, a to oznacza, że już powinni otrzymać pomoc medyczną.

Z ankiety wynika także, że gorzowscy uczniowie na potęgę piją piwo. Tylko w pierwszych klasach gimnazjalnych przyznało się do tego aż 77 proc. badanych, a im dalej, tym bardziej liczby te rosną.

Źródło: „Gazeta Szkolna”.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij