Co dalej z klasami dwujęzycznymi w gimnazjach warszawskich?

Zgodnie z ustawą o systemie oświaty, gimnazja to szkoły rejonowe i muszą przyjmować wszystkie dzieci mieszkające w ich okolicy. Tych dwujęzycznych jest w Warszawie osiem – tylko trzy mają teraz także klasy rejonowe. Pozostałe są otwarte dla uczniów z całej dzielnicy i mają wyłącznie klasy dwujęzyczne. To im miejskie biuro edukacji postawiło warunek – otworzyć też klasy rejonowe albo zamknąć gimnazjum. Dyrektorzy szkół mają czas do listopada na podjęcie decyzji, ale już teraz część z nich deklaruje, że woli zamknąć szkołę. Czy jest to koniec elitarnych gimnazjów w Warszawie? Czas pokaże.