O podatkach w podstawówkach

Ministerstwo Finansów postanowiło wychować sobie podatników od dziecka. Niedługo w piątych klasach szkół podstawowych zaczną się lekcje o płaceniu podatków. Program nazywa się: „Skąd mamy na te wydatki? – Wszyscy płacimy podatki”.
„Dzieci mają zrozumieć, że płacenie podatków to nie przymus, tylko uzasadniony obowiązek” – wyjaśnia Dorota Oraczewska, naczelnik wydziału systemu informacji podatkowej w Ministerstwie Finansów. Pogadanki wyjaśniające sens pobierania podatków poprowadzić mają pracownicy administracji skarbowej.

W zeszłym roku program pilotażowo realiozowała Izba Skarbowa w Gdańsku w 631 pomorskich szkołach. Pomorscy nauczyciele w anonimowych ankietach ocenili program na 5,15 pkt. w sześciopunktowej skali. Program podoba się MENiS. Jednak urzędnicy nie patrzą przychylnie na tę akcję. „Nie dość, że robota wylewa się z szaf, to jeszcze mamy dzieci uczyć” – skarżą się.

Opracowanie: agakar

Źródło/autorstwo: „Gazeta Wyborcza”

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij