Mistrzowie programowania

Uniwersytet Warszawski jest najlepszą na świecie uczelnią kształcącą informatyków. 9 lutego wyprzedził czołowe szkoły amerykańskie. Niepokonany jest też student UW Tomek Czajka, jeden z najbardziej utytułowanych studentów świata.

Prestiżowy ranking informatyków TopCoder (TC) powstaje na podstawie wyników ciągłego konkursu prowadzonego w większości przez internet. Organizują go największe firmy informatyczne. Raz w tygodniu w tym samym czasie przed komputerami zasiadają najtęższe głowy wśród młodych programistów z całego świata i rozwiązują skomplikowane zadania informatyczne. Polacy muszą wstać w środku nocy, bo konkurs odbywa się o godzinie 2 naszego czasu. Na podstawie wyników każdej takiej batalii układane są dwa rankingi – indywidualny oraz uczelniany. Polacy prowadzą w obu!

Raz w roku 24 najlepszych informatyków spotyka się w finałach, już w rzeczywistym świecie. W tym roku odbędą się one 10 marca w Kalifornii. Uniwersytet Warszawski reprezentować będzie aż czterech studentów. Oprócz wysokich nagród pieniężnych dla zwycięzców, udział w konkursie daje uczestnikom możliwość otrzymania oferty pracy od czołowych firm z branży IT.

Obecna czołówka światowa:

1. Uniwersytet Warszawski

2. Massaxhusetts Institute of Technology (USA)

3. Stanford University (USA)

4. California Institute of Technology (USA)

5. Universuty of Waterloo (Kanada)

6. ZheJiang University (Chiny)

Opracowanie: agakar

Źródło/autorstwo: „Gazeta Wyborcza”

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies

Zamknij