E-lekcje słabszym

Wrocławscy nauczyciele znaleźli sposób na pomoc najsłabszym uczniom – lekcje przez internet. Na realizację pomysłu dostaną
9 mln zł z unijnego programu Equal. Korepetycje najprawdopodobniej ruszą od września.

Projekt pod nazwą„Want2learn”(chcę się uczyć) przeznaczony jest dla dolnośląskiej młodzieży, zwłaszcza dla
uczniów sprawiających kłopoty w szkole i mających trudności w nauce.
Po zwykłych lekcjach usiądą oni w pracowniach komputerowych. Korepetycji i rad udzielą im przeszkoleni nauczyciele.

„Nasz program ma zapobiegać odrzuceniu słabych przez środowisko i, co za tym idzie, bezrobociu” – tłumaczy autorka pomysłu Beata Obuchowska z Wrocławskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Opracowanie: agakar

Źródło/autorstwo: „Gazeta Wyborcza”