Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej dla młodzieży z woj. mazowieckiego

Konkurs adresowany jest do gimnazjalistów, uczniów szkół średnich, studentów oraz nauczycieli. Każda z wymienionych grup ma do wykonania inne zadania:

• gimnazjaliści – przygotowanie pracy plastycznej na temat „Europa i ja”;
  • uczniowie szkół średnich – zorganizowanie lekcji o Unii Europejskiej i napisanie eseju o tematyce europejskiej;
  • studenci – napisanie pracy magisterskiej o tematyce europejskiej;
  • nauczyciele – napisanie scenariusza lekcji o UE.

Spośród wszystkich uczestników konkursu jury nagrodzi 46 osób.

20 autorów najlepszych prac plastycznych, 20 autorów najciekawszych esejów oraz 5 nauczycieli – autorów scenariuszy – wyjedzie na trzy dni do Brukseli. Dla osoby, która napisze najciekawszą pracę magisterską, przewidziany jestpółroczny staż w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

Inicjatorem „Konkursu wiedzy o Unii Europejskiej” jest Paweł Piskorski – poseł Parlamentu Europejskiego.