Poradnik – jak dobrze wybrać gimnazjum

Powinieneś kontynuować naukę w gimnazjum rejonowym, bo pewnie jest najbliżej Twojego domu, pod warunkiem jednak, że szkoła ma dobra opinię. Zdaniem wielu nauczycieli, ale także rodziców, stworzenie pośredniego etapu kształcenia między szkołą podstawową a średnią w postaci gimnazjum – to najsłabsze ogniwo całej reformy edukacji w naszym kraju.

W wielu gimnazjach nauczyciele mają problemy z utrzymaniem dyscypliny na lekcjach, a uczniowie skarżą się na to, że doświadczają przemocy ze strony rówieśników.

Dlatego przed wyborem gimnazjum powinieneś razem z rodzicami przeprowadzić wywiady poprzez:

• rozmowy ze znajomymi, rodziną i rówieśnikami, którzy mogą coś wiedzieć o danej szkole. To bardzo cenne źródło informacji
  • informatory o gimnazjach w Twoim mieście lub bazę szkół na portalu
  • sprawdzenie opinii gimnazjalistów warszawskich o swojej szkole (patrz: Opinie o szkołach)
  • wizyty na dniach otwartych
  • pytania no forach internetowych, np. na naszym portalu (patrz: Forum)

Bardzo ważną informacją o poziomie nauki w gimnazjum są wyniki egzaminów z lat poprzednich dostępne w kuratorium, w OKE lub w przypadku gimnazjów warszawskich na naszym portalu (patrz: Wyniki egzaminu gimnazjalnego w Warszawie).

Sprawdź kursy przygotowawcze w Warszawie – www.marka.edu.pl