Strona główna Aktualności Egzaminy Wyniku egzaminu gimnazjalnego 2017

Wyniku egzaminu gimnazjalnego 2017

16 czerwca Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosiła wyniki tegorocznego egzaminu gimnazjalnego. Uczniowie III klas gimnazjów za rozwiązanie zadań z języka polskiego uzyskali średnio 69 proc. punktów możliwych do otrzymania, a z matematyki - 47 proc. Za zadania z historii i wiedzy o społeczeństwie średni wynik uzyskany przez uczniów to 59 proc. punktów, a za zadania z przedmiotów przyrodniczych, czyli biologii, chemii, fizyki i geografii - 52 proc. punktów.

Gimnazjaliści musieli przystąpić także do pisemnego egzaminu z języka obcego. Jak zwykle przeprowadzany był na dwóch poziomach: podstawowym i rozszerzonym.

Średni wynik uzyskany przez gimnazjalistów z egzaminu na poziomie podstawowym z języka angielskiego to 67 proc. punktów, z niemieckiego - 54 proc., z rosyjskiego - 60 proc., z francuskiego - 69 proc., z hiszpańskiego - 65 proc., z włoskiego - 65 proc.

Średni wynik z egzaminu na poziomie rozszerzonym z angielskiego to 49 proc. punktów, z niemieckiego - 41 proc., z rosyjskiego - 38 proc., z francuskiego - 78 proc., z hiszpańskiego - 70 proc., z włoskiego - 62 proc.

Nieco lepiej poradzili sobie uczniowie mazowieckich szkół. Średni wynik dla województwa z części historycznej to 62 proc., z polskiego – 72 proc. Natomiast z przyrody, czyli z biologii, chemii, fizyki i geografii, mazowieccy uczniowie uzyskali średni wynik 55 proc. Z matematyki jeszcze mniej, bo 51 proc.