Marta Florkiewicz-Borkowska – Nauczycielem Roku 2017

Konkurs na Nauczyciela Roku organizowany jest od szesnastu lat przez „Głos Nauczycielski”, tygodnik powiązany ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie. Poprzedziła obchodzony w sobotę Dzień Edukacji Narodowej.

Tytuł Nauczyciela Roku 2017 przypadł Marcie Florkiewicz-Borkowskiej, nauczycielce w Szkole Podstawowej im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach. Pani Marta uczy języka niemieckiego, zajęć technicznych oraz artystycznych, jest opiekunką Samorządu Uczniowskiego, trenerkaą, edukatorką, arteterapeutką.

Jury konkursu, na czele którego stoi przewodniczący Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk prof. Stefan M. Kwiatkowski, przyznało także dwa wyróżnienia. Otrzymali je: Ewa Broda – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim i Alicja Gałęziowska – nauczycielka języka polskiego w Gimnazjum nr 2 im. Ks. Jana Twardowskiego w Nowym Sączu, po przekształceniu w Szkole Podstawowej nr 3 im. J. Kochanowskiego.

Konkursowa kapituła, w skład której wchodzą wszyscy dotychczasowi zdobywcy tytułu Nauczyciela Roku, przyznała też honorowy tytuł „Przyjaciela Szkoły”. Otrzymała go Dominika Kulczyk, prezes i współzałożycielka Kulczyk Foundation.